Më mbaj mend (për 1 muaj)

Etiketa Mirësjelljeje

Atyre iu iu dridhej buza
e u kruhej zuza
tek flisnin me romuza
për luftën e madhe

Urrenin njeri-tjetrin
tek i lanin faqet ndërsjellë
me pështymën e puthjeve

Biografitë plot akuza
kandidatë për biruca
që kur lindën nga lluca

Trima para pasqyrës
para kufomave
dhe dhomave
që kundërmonin ligësi

- Poezi nga Shaban Cakolli


- U dërgua nga perla -


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente 0