Shaban Cakolli Poezi
Shaban Cakolli

Sot

Si ndihem sot
s'mund te e pershkruaj dot
po te u desh ujevara
kam nje lum me lot.
Sot
dhe qe nga sot
mengjez per mengjez
perdite lot do derdhi
dhe ngapak do vdes.
Çdo force qe e pata
kete mengjez e keputa
me fal mikja ime
me ne fund te humba.

- Poezi nga Shaban Cakolli


- U dërgua nga perla -


{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0