Shaban Cakolli Poezi
Shaban Cakolli

Mbrëmë

Mbreme me qove leter
s'munda ta lexoj
me ra loti ne te
dhe ma trubulloj
Ç'fare munda t'dalloja
dy zemra te ngrira
njera ishte jotja
tjetra ishte imja.

- Poezi nga Shaban Cakolli


- U dërgua nga perla -


{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0