Më mbaj mend (për 1 muaj)

Shamsah

Shamsah
  • Vendlindja:
  • Tirane 
  • Mosha:
  • 33 Vjeç
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  70
Këndon kryesisht: pop R&B

Shamsah është këngëtare e njohur. Shamsah eshte nje kengetare e re e cila koheve te fundit nuk eshte se eshte shfaqur edhe aq shpesh. Ajo eshte nje kengetare e cila me se shpeshti kemi pasur rastin ta takojme neper festivale.

Në Prill 2006, Shamsah merr pjesë në Top Fest 3 me këngën "Tani Shko".

Në Shtator 2007, destinacioni i ardhshem i kengetares do te ishte "Mikrofoni i Arte" ku do te praaqitej ne kete festival me kengen "Zemer çapkëne" ku edhe pse nuk arriti te rrembeje asnjerin prej çmimeve kenga u pelqye dhe u mirpirt mjaft mire nga publiku.

Në Nëntor 2007, Big Basta merr pjesë në Kënga Magjike 2007 me këngën "Erdhi Koha", në bashkëpunim me Shamsah dhe arritën të shkojnë deri në finale.

Në Nëntor 2010, Shamsah merr pjesë në Kënga Magjike 2010 me këngën "Kthema Zemrën", ku arriti të shkojë deri në gjysëmifnale dhe u pëlqye shumë nga publiku.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Punuan Biografinë:  Annonim  

Komente

Asnjë Koment


Pjesëmarrja Në Festivale:


Komente 0