Më mbaj mend (për 1 muaj)

Shamsah - Tani Shko  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Pjesëmarrëse në

Top Fest 3

Komente

Asnjë Koment

16/04/2006

2006-04-15T23:00:00+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Tani Shko" kënduar nga Shamsah.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Shamsah i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Phantoms - Tani Shko

Ti mendon qe sme harron
por nuk mundesh se pranon
asgje skemi ne te 2
sje per mu e sjam per ty
shko tash tjetrin kerko
me shpejt mua me harro
se une sdua tjem me ty
veq kete sen dua ta dish

Ey ngo kupto
Ki sen eshte i vertet
Edhe qata qe e patem ja ka nis mu tret
Kurgjo spo du as me kan me ty
Po du si qdo femen me ti than ne sy
E ti meno qa dush
munesh n'anderr mem pa
munesh naper foto kohen me mu me nda
Po kurgjo s'eshte reale, se eshte fotografi
Lutesh falesh tan naten kohen mbrapa me kthy
Menon qe je e qet shoqet me ren i rren
Kurr thirr dikush ntelefon del emri jem
krejt e din perty qe prej meje je nda
ki qef shoqet e tua dor per dore me tpa
Apet munohesh si nshkoll kohen me kthy
po jo kuur nuk munesh se sdu mu kan me ty
Per ty kam luftu po ti kurr sma ke dit
E tash qe erdh fundi ti hala je tu prit

Ti mendon qe sme harron
por nuk mundesh se pranon
agsje skemi ne te 2
sje per mu e sjam per ty
shko tash tjetrin ti kerko
me shpejt mua me harro se une sda te jem me ty
Veq kete sen dua ta dish

Nese n'anderr ti me shee

A'n'g - Tani Shko

A'n'G
dhe nje her mar laps e leter
e kto fjal i shkuj per ty
qe t'kam dash me gjith zemer
por un noshta kurr n'zemer stkam hy
kuptova qe kurr sme ke dashur
tani kjo lidhje u thy
se vet shktrrove gjithcka
e ske mo shance me u kthy
qe mua kurr nuk me ke dashur
vec tani un e kuptova
por thon me mir von se kurr
e msove se me ty u gabova
nuk arrij as vet ta besoj
se sa naiv u tregova
mendoja se ti me doje vertet
e me ty u dashurova
tani i perket t'kaluares
e nuk dua me te t'shoh
zemra qe per ty digjej
tashme pergjithmon u ftoh
sa her te shikoj ne rrug
e kthej koken n'anen tjeter
nuk dua te t'shoh ne sy
je vec nje zhgenjim i vjeter
e kupton vajz ca po t'them
mos me dil mo perpara
se teni me neveritesh
e mund t'hash disa te shara
tani mos mendo se po t'shaj
vetem po te boj nje verjetje
ishe ti ajo qe e shendrrove
dashurin time ne urrejtje

Don Kleo/ref/2X
tani zhduku tani shko
tani ti ik se me sdua te te shoh

p2
a t'kujtohet kur ishim bashk
e me thoje vec ty te dua
mendova se per ty isha i rensishem
aq sa ishe ti per mua
per pa pritur ti ndryshove
e filloj vetja te t'pelqente
nje vajz qe nje djal do vertet
mendoj se kurr zdo ta genjente
por ti krejt ndryshe veprove
e fillove t'me mashtroje
sapo u ndaje nga un
menjeher tek tjetri shkoje
se t'pelqente makina e tij
dicka qe un ndoshta nuk e kam
s'mendoja qe m'doje per ate qe kisha
por thjesht per ate qe jam
ti prap vazhdo si gjithmon
kurse un me nje tjeter
ti prap hyp neper makina
un per tjetren do hedh vargje n'leter
jo si kto qe po t'them ty
por do ti shpreh dashurin time
se ajo m'ktheu gjithcka
qe ti more nga jeta ime
tani s'ja vlen t'flas per ty
se vlen me pak se nje hic
ishe ti qe kaq larg me shtyve
deri sa u shendrrove ne nje bitch
e di qe kto fjal nuk te prekin
se nuk turprohesh as nuk skuqesh
ta them dhe 1 gjo t'fundit me zemer
tani per gjithmon mund te zhdukesh

Don Kleo/ref/6X
tani zhduku tani shko
tani ti ik se me sdua te te shoh

Creators - Tani Shko

I remember that time baby when we´ve been together
Now i walk with my head up loving now an another girl
so step side i dont need you any more
hasta la vista baby dont knock at my door

Tash un e kujtoj at dit kur ti me le
tani un mbeta vet pa ty jeta nuk asht e leht
tani drit jo ska per mu kur ti e di se sa te du
i kujtoj ditet me ty ato qaste smuj mi harru

mirpo ti kur nuk je ktu asgje nuk vlen per mu
pa ty jeta ish zhgenjim ti e tradhtove shpirtin tim
ket heret a von ti do ta kuptosh
edhe nese ne fund tbotes ti do shkosh

tani ik me nuk te du tjetra ka zend vend ne mu
shpirtin tim tjetra pe gzon e ti per kthim mlut ntelefon
harroje dashnin e vjeter se un nuk jam aj ujk i vjeter
ti uroj tmirat ne jet e di se krejt femrat jan te njejt

Refren
Ai moment s´harrohet leht kur ti mu mke vra perjet
si i verbuar tash kam mbet pa dashni ne ket jet
ik tani sdu tshoh perjet edhe pse sdo ta kem leht
tani shko ti ku te duash se mes nesh asgje ska mbet

ti mendon se mke lendu po e ki shum gabim
femna tjera kam sa tdush e per ty nuk po ma nin
tani koha ka ndryshu se ti jo nuk je per mu
tash dije veq ni sen qit flamur ma sun e kthen

aj gabim nuk falet leht tani harrom ti perjet
mos meno qe per ty ka kthim se ti me sje nshpirtin tim
mesazhet e tua ntelefon ruji per dikan tjeter
ti po don mu kthy te un po un sjam aj ujk i vjeter

mfal oj zemer qe pot lendoj kshtu e ka kur tjesh pa ndjenja
kur ti me vran niher une ma asniher nuk kthehna
tash po qan ne dhomen tende krejtesisht e vetmuar
ti e din se nuk me duhesh se shum rend ke gabuar

edhe niher un pot tham mos u kap ti pas meje
mashkuj tjer ka sa tdush veq lirisht tjetrin gjeje
bota esht shum e madhe mund te shkosh ku te duash
aty ku ste takoj me aty ku e kam me leht per t´harruar

Refren
Ai moment s´harrohet leht kur ti mu mke vra perjet
si i verbuar tash kam mbet pa dashni ne ket jet
ik tani sdu tshoh perjet edhe pse sdo ta kem leht
tani shko ti ku te duash se mes nesh asgje ska mbet

Qysh ja nisa un me ty veq ni zot i madh e di
po e di se jam pendu deri ne perjetsi
gjithmon kom menu se ti mu mke dasht
po ti paske pas qejf veq lojen me pas shanc

heh moj zemra jem se kshtu ma nuk po shkon
ti i ke ra pishmon po tash asht shum von
largsia ndashni ton esht si gjithsi qe ska kufi
qe asnjeher nuk kthehet nuk sheh ma drit me sy

po tash harroj gjitha mesazhet qe un ti kum shkru
harroj edhe fjalt kur te thojsha I love you
un e di se ty pot dhem kjo asht e vertet
se gjith kjo qe ka ndodh sben pjes ma nket jet

koha shpejt do tkaloj e dhimbja do te pushoj
jam i lumtur qe tkam harru e nty ma nuk menoj
kjo asht hera e fundit qe ty jam ka tpermeni
tash ti ik diku ma shpejt se ktu spo tzen veni

Refren 2

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Shamsah:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet