Më mbaj mend (për 1 muaj)


Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.

Kërko Video

Shamsah - Kthema Zemren  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Pjesëmarrëse në

Kënga Magjike 2010

Komente

Asnjë Koment

09/10/2010

2010-10-09T19:26:22+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Kthema Zemren" kënduar nga Shamsah.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Emir - Kthema Zemren

Ah sa ftoft pom sheh
e mem fol sguxon
pi dikun ti m'njeh
bash i huj nuk jom
pse qashtu m'sheh be
se pak pom trishton
ma heret kshtu s-ke
tash pak pom turpnon

Jo ti spom kupton
e me t'keq ma kthen
per ty xhaki m'vlon
ti je xhaku jem
se ti n'vaktin ton
nuk ke pas hiq sen
ta dhash pasunin
po pra zemren tem..

Ah sa keq pom vjen
po e kom pranu
ah sa zor u kon
tjetres mi thon t'du
e kom pas problem
valla jom shkatrru
jom perbi kom shujt
u dasht me pranu..

Ah sa ran me t'pa
e pi ty mu m'sheh
sot e ki ditlindjen
smuj dhurat me t'ble
sot ma ke dhon bindjen
zemra pa ty s'rreh
sot ma ke shtu dhimbjen
hajde mo ku je?

REF.:
Kthema mua zemren
kthema lumturin
kthemi mu te gjitha
qe mi more ti
kthema mua zemren
kthema dashurin
kthema mua shpirtin
qe ma more ti

S'po mujm mu pa shpesh
e kur shifmu, keç
numrin ta kom fshi
po ta di permenç
kajher du me t'shkru
se me t'thirr sguxoj
se me ta ni zanin
si me dek, nisoj

Ah sa shpesh t'mendoj
i kujtoj kejt gjanat
pak rendsi kush gaboj
per ne kan kajt nanat
tash skom pse luftoj
i kom provu tanat
e skom pse t'njoftoj
ti mi din kejt t'dhanat

Qudi qysh po muj..
kejt kto mi bo ball
lotin se kom uj
veq per ty m'ka dal
kan kalu do muj
kjo so hera par
malli po vjen vet
un spo muj me nal..

Per ty bisedoj
po po heshtin fjalët
me ty bised sboj
perqat shpirti m'kallët
mos m'fol per dashnin
se t'kom dasht sa malët
kthema lumturin
se qajo nuk falët

Artan Xhija - Kthema Zemren

Me nje tjeter fle tani
Por mendejn e kam tek ti

Puthen buzet e mija
Me vjen nder mend dashurija
I mbyll syt dhe t'mendoj ty aman

Puthen buzet e mija
Me vjen nder mend dashurija
I mbyll syt dhe t'mendoj ty

Ku je moj zemer ti tani
Kthema zemren perseri aman
Jo rahje zemres spo degjoj
Jam ne jet por spo jetoj

Ku je moj zemer ti tani
Kthema zemren perseri aman
Jo rahje zemres spo degjoj
Jam ne jet por spo jetoj

Kur te fala zemren time
Por tani po ta kerkoj
Te lutem ktheva nje pjes
Te kem dhe un nje shpres
Nje jete te rre un te filloj aman

Te lutem kthema nje pjes
Te kem dhe un nje shpres

Ku je moj zemer ti tani
Kthema zemren perseri aman
Jo rahje zemres spo degjoj
Jam ne jet por spo jetoj

Ku je moj zemer ti tani
Kthema zemren perseri aman
Jo rahje zemres spo degjoj
Jam ne jet por spo jetoj
Më Shumë Këngë Nga Shamsah:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet