Më mbaj mend (për 1 muaj)

Shaqir Cerrvadiku & Mahmut Ferati - I Miri Dhe E Keqi Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.7 / Votuan:  22

Oooh u lum t'nat lum per kta burra
Gjithmon punt na shkojn me tura

Per burrni ni kang te nreq
Her dol mir Her dol keq

Aj qe esht burr ma e miri
Aj ban drita si kur Qiri

Aj qe esht burr ma e keqi
Aj thot esht ma e zi se Dreqi

Aj qe esht mendje e holl
Me ni sy ooh po she boll ee

Aj qe shpesh livdohet vet
Ati pushka si kerset

Dikush n'jet punon me me hater
E e merr m'qaf 24

Burri e mir qe esht provue
Din mas miri met msue

Burri e keq nuk e lodh trunin
Por e lodh krejt katunin

Burri trim nuk e lon Bishtin
Por e lon ooh vetum Gishtin

Oh aj burr qe s'don me nin
Nuk i shkon n'kot ati

Burri mir per t'kryet venit
Burri keq kolybe t'qenit

Burri e heshem dok me pa
Kurr mos pash oh pun me ta

Burri e mir punon me pas
E e keqi kqyre me rras

Njeri hajn kur nis met msue
Mshelli dyrt oh pa u terrue

Gjith t'mirin e lup detyra
Se ati nuk i shkon ftyra

Aj qe n'veper esht tradhtar
Ik prej ti sa ma par

Burri e mir per dhe e vend
Histori ka me permend

Me ta dit emrin si Thirresh
Kallxo burr oh me qa Mirresh


Ky tekst u dërgua nga Benski

Shaqir Cerrvadiku & Mahmut Ferati - I Miri Dhe E Keqi
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "I Miri Dhe E Keqi".
3. Video është e këngës "I Miri Dhe E Keqi", por nuk këndohet nga Shaqir Cerrvadiku & Mahmut Ferati.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Shaqir Cërvadiku:


Komente 0