Më mbaj mend (për 1 muaj)

Shaqir Cërvadiku - Mitrovica Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  10

Lumi i Ibrit e nis valen
Drinit plak po ja qon fjalen
Qoje lart zanin me male
Mitrovica esht shqiptare

Ka qen dje sot dhe neser
N'qiell e n'tok e ka besen
Ballin qiell burrat si lisa
Amanet na e ka lan Isa

2x
Mitrovica Mitrovica
Kuq e zi ballin me plisa
Mitrovica Mitrovica
Grat si han burrat si lisa
Esht Kosov esht Kosov
Mitrovicaa

Esht sa Deti s'esht e vogel
100 vjet permendet n'Londer
Moter ka Prishtinen Vloren
Qielli i ndan veq me shqiponjen

S'ndahet n'dy o sa te jet jeta
permbi vorre perkund djepat
lumit iber i thrret deti
t"gjith shqiptart i ke me veti

4x
Mitrovica Mitrovica
Kuq e zi ballin me plisa
Grat si han burrat si lisa
Mitrovica Mitrovica
Esht Kosov esht Kosov
Mitrovicaa


Ky tekst u dërgua nga ♥ .ķяαℓι¢α


Nuk kemi video për këtë këngë.
Shaqir Cërvadiku - Mitrovica
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Mitrovica".
3. Video është e këngës "Mitrovica", por nuk këndohet nga Shaqir Cërvadiku.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Shaqir Cërvadiku:


Komente 0