Më mbaj mend (për 1 muaj)

Shaqir Cërvadiku - Atje Atje Larg Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.6 / Votuan:  25

Atje atje larg
Diku në Arbëri
Mendimet më qojn
Kur isha fëmijë.

Atje atje larg
Tek njerzit që i dua
Atje ku lulet
Qelin veç për mua.

Kosovën mos ma kujtoni.
se nuk mundem të duroj.
Po kam frike m'pushon zemra.
Para se atje të shkoj.

Atje atje larg kam lanë Babë e Nanë.
Atje atje larg një Vash e kam lanë.
Kam me i lanë të gjitha dhe mos pyetni pse.
Dua të jetojë në t'bukurin Mëmëdhe.

Kosovën mos ma kujtoni.
se nuk mundem të duroj.
Po kam frike m'pushon zemra.
Para se atje të shkoj.

Po kam frike m'pushon zemra.
Para se atje të shkoj.


Ky tekst u dërgua nga Izet Rraci

Shaqir Cërvadiku - Atje Atje Larg
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Atje Atje Larg".
3. Video është e këngës "Atje Atje Larg", por nuk këndohet nga Shaqir Cërvadiku.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Shaqir Cërvadiku:


Komente 1