Më mbaj mend (për 1 muaj)

Shaqir Cërvadiku - Moj E Mira E Domosdoshme Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3 / Votuan:  6

Kur te pash per te paren here
thashe se dimri mu ba vere
u fejova, u gezova
u martova, e fluturova
Mu duk vehtja si ne xhehnet
ti mbretereshe e vet si mbret
por kjo ishte e perkohshme
moj e miraaaa
moj e mira e domosdoshme

Kur na lindi fmija i par
shndriti gjini familjar
Leu i dyti e i treti
nisen hallet dhe sikleti
Dashurine e mloj rutina
shkojme me flejt por shpina shpina
lumturia e perkohshme
moj e keqja
moj e keqja e domosdoshme

Sa ma shume po rriten femijet
aq ma larg naj vejne kufijte
babes nise e i merret ana
fmijt anojn anej kah nana
Burri grune sduhet braktise
ndonese ne jete fort e besdise
sjell pleqnine e parakohshme
moj e keqja
moj e keqja e domosdoshme

Ec te plaku moj nafake
se gjithnje vjen tuj u plake
tash ma shume duhet me u dashte
se na nxjerrin me shkop jashte
Kur ti kapi femijet maraku
plaka e ka vendin te plaku
se kjo jete asht e perkohshme
banmu e mira
bonmu e mira e domosdoshme

Ky tekst u dërgua nga Lena Fejza


Nuk kemi video për këtë këngë.


Publikimi: 25/09/2015


Më Shumë Këngë Nga Shaqir Cërvadiku:


Komente 0


Shaqir Cërvadiku - Moj E Mira E Domosdoshme
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Moj E Mira E Domosdoshme".
3. Video është e këngës "Moj E Mira E Domosdoshme", por nuk këndohet nga Shaqir Cërvadiku.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.