Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Shaqir Cërvadiku - N'grykë Të Kaçanikut
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "N'grykë Të Kaçanikut".
3. Video është e këngës "N'grykë Të Kaçanikut", por nuk këndohet nga Shaqir Cërvadiku.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Shaqir Cërvadiku - N'grykë Të Kaçanikut  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Komente

Asnjë Koment

27/07/2013

2013-07-27T20:27:38+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "N'grykë Të Kaçanikut" kënduar nga Shaqir Cërvadiku.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Shqipe Kastrati. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

N'Gryke te Kacanikut,c'po kercasin topat
Po luftojne Shqipetaret,po lufton Kosova
Trima po na vijne,hej nga Dibra e Tetova
Trima po na bjen,kjo Presheva e Kumanova
E shume Burra t'Malit,aty kur na erdhen
N'ball me Bajram Currin e Idriz Seferin ..

Gryken e Kacanikut,c'na e kane rrethue
po thertet Sulltani o kuku per mue
se ktij Dergut Pashes fort mju ka ngermue
anemban Kosoven krejt me ma rrenue
sojin e Arnautve krejt me ma farue
at Bajram Gjakoven gjall me ma dorzue..

Dhe Idriz Seferi para ju ka dale
ku jeni o Burra ,Bajram Curr bre vllae
se ktij Dergut Pashes une du me i kallxue
Ne jemi Shqiptare e s'jemi Arrnaute
Anemban ka jemi te gjithe ne kam jem cue
per Kosoven Trime kemi me luftu ee..Më Shumë Këngë Nga Shaqir Cërvadiku:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë