A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Shaqir Cërvadiku - S'kam Kujtue Se M'gjen Pranvera


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  39

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

12/04/2013

2013-04-12T19:40:32

Këngë e albumit:

"Skam Kujtu Se M'gjen Pranvera"


S'kam Kujtue kurr për jetë
Se do t'vjen kjo dit
Me ja kthy shpinën familjes
Me than lamtumir

Me ja kthy shpinën familjes
Me than lamtumir

Ref...
S'kam kujtu se m'gjen pranvera
Tuj punu në dhena tjera
Toka tona i lam të djerra
Hajt moj jet e zeza

Kurr moj jet nuk më gëzove
Veç me hidhrim
Si nuk pate pak mëshirë
Për mue jetim

Si nuk pate pak mëshirë
Për fmijët jetim

Ref...
S'kam kujtu se m'gjen pranvera
Tuj punu në dhena tjera
Toka tona i lam të djerra
Hajt moj jet e zeza

Gurin nuk peshon n'vend t'huaj
Të parët kan than
Në Kosovë ni grusht ma shum
Hasmit i kisha dhan

Në Kosovë ni grusht ma shum
Hasmit i kisha dhan

Ref...x2
S'kam kujtu se m'gjen pranvera
Tuj punu në dhena tjera
Toka tona i lam të djerra
Hajt moj jet e zeza


Ky tekst u dërgua nga Shaban Isenaj   arsimdiber
Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019