Më mbaj mend (për 1 muaj)

Shaqir Cërvadiku - Toka Dridhet Deti Po Gjëmon Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4 / Votuan:  3

Hej heeej toka dridhet deti po gjëmon
Me 7 krajla shqipja po lufton
Mali malit ja përcjell ushtimën
Bajrram Curri e thërret Hasan Prishtinën
Me plakun trim o Ismail Qemajli
Luigj Gurakuqi e mban në dorë nagantin
Azem Bejta qetës s’vet i prinë
Me besa besë ja vdekje ja liri, ja vdekje ja liri

Hej heeej, n’kuvend të Gerqes tek burimi i lir
Rrjedh 12 pika për t’shtrejten liri
Lidhet besa në kuvend t’Junikut
Idriz Seferi në grykë të Kaqanikut
Kryt e këlshedrës po ja shtypë me gur
I urti plak rrudhon për flamur
Në krah të djathtë po i rrin ai ma trimi
Me dy kobure Isa Boletini, Isa Boletini

Hej heeej gur e dhe tregon Historia
U la me gjak qe i fali djelmnia
Gjini i nanes kurr nuk shterroj
Lufta kositë e ajo dhjetfishohet
Për ty oj tokë po m’knon lahuta
Qohen nen djepa e fëmija kërkojnë hutat
Lëshohet nje za ne kushtrim te pare
Hej hej lavdi trimav
Heeeeeej për liri që rane.


Ky tekst u dërgua nga Abaz Buja


Nuk kemi video për këtë këngë.
Shaqir Cërvadiku - Toka Dridhet Deti Po Gjëmon
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Toka Dridhet Deti Po Gjëmon".
3. Video është e këngës "Toka Dridhet Deti Po Gjëmon", por nuk këndohet nga Shaqir Cërvadiku.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Shaqir Cërvadiku:


Komente 0