Më mbaj mend (për 1 muaj)

Shaqir Cerrvadiku & Mahmut Ferati - Ah Dynja Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  12

kan ngjit syze t` reja gjyshi me gjith gjyshen
kqyr e kqyr dynjan krejt po ju del ndryshe
ndryshe blegron delja , ndryshe blegron dhia
bash si OKB mu ka ba shtepija
na u mush oborri brigje edhe gropa
me zor Kam po shkelin nuset nga evropa
i kan marr djemt nuset pakez ma te vjetra
disa per dashni e do tjera per letra
ohoooo nuk osht ma dashnia jo sikur dikur
an e mban dynjas kemi zan dhanur
dhanur n`amerik e t`ardhun prej burundi
kuku moj Dudi posht ka ra katuni
posht ra dhe qyteti medet qfar zemani
po na i marrin qikat t`shnosha si bostani
nuk pyt kush per miq , qfar fifi ka za
as ka i ka dhandrri daj edhe kumar
po na ikin qikat hiq pa na kallxu
qon haber Mihanja n`Indi jam martu
do ku praron dilli , do ku praron hana
nipat edhe mbesat i ka t`shkepun nana
ohooooo her vin me ballana her me limuzina
turli-turli bojnash poju vizllon shpina
ah qaj nipi i vogel si karagja i zi
e la rep muziken ja krisi shakri
kur hini UNMIK-u nau ba buqkurush
n`Arabi haxhi tash po shkon gjithkush
do ish komunista , demokrat e ri
diten tespit n` dor naten pin raki
thojshin veq kosova ni her meu shlirue
e merr vesh EVROPA qysh kem me punue
e tash neper hije neper kafehane
me fitu pa djers burrat po bajn plane
ohoooo po i thot plaka plakut mos e shtin sikletin
veq merre nji thuper edhe ruje vetin
ruje sa t` mujsh vetin mos harro dhe mu
nuk na del takati ma per meu fliju


Ky tekst u dërgua nga Donika

Shaqir Cerrvadiku & Mahmut Ferati - Ah Dynja
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ah Dynja".
3. Video është e këngës "Ah Dynja", por nuk këndohet nga Shaqir Cerrvadiku & Mahmut Ferati.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Shaqir Cërvadiku:


Komente 1