Më mbaj mend (për 1 muaj)

Shaqir Cerrvadiku & Mahmut Ferati - OKB Mu Ka Ba Shpia Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.4 / Votuan:  23

KAN NGJIT SYZE TREJA
GJYSHI ME GJITH GJYSHE

KSHYR E KSHYR DYNJON
KREJT PO JU DEL NDRYSHE

NDRYSHE BLEGRON DELJA
NDRYSHE BLEGRON DHIA

BASH SI OKB
MU KA BO SHTEPIA

NA U MBUSH OBORRI
BRIGJE EDHE GROPA

ME ZOR N'KOM PO SHKELIN
NUSET NGA EVROPA

I KAN MARR DJEMT
NUSET PAKES MA TE VJETRA

DISA PREJ DASHNIE
DO TJERA PER LETRA

AHHAAAAAAAAAAAAAA
NUK OSHT MO DASHNIA
JO SIKUR DIKUR

AN E MAN DYNJOS
KEMI ZON DHANUR

DHA NUR AMERIKE
T'ARDHUN PREJ BURUDI

KUKU MOJ DUDI
POSHT T'KA RRA KATUNI

POSHT RA DHE QYTETI
MEDET QFAR ZEMONI

PO NA I MARRIN QIKAT
T'SHNOSHA SI BOSTANI

NUK PYT KUSH PER MIQ
QFAR FISI KA ZON

AS KA HIK DHONDRI
DAJ EDHE KUMAR

PO NA IKIN QIKAT
HIQ PA NA KALLXU

QON HABER MIHONJA
N INDI JAM MARTU

DO KU KU PRARON DIELLI
DO KU KU PRARON HONA

NIPAT EDHE MBESAT
I KA T'SHKEPUN NONA

AAAAAAHHHHHHHHHHJJJJJJJJJ
HER VIN ME BALLONA
HER ME LIMUZINA

TURLI TURLI BOJRASH
PO JU VIZLLON SHPINA

AH QAJ NIPI VOGEL
SI KARAXHA I ZI

E LA REP MUZIKEN
T'JA KRISI SHARKI

KUR HINI UNMIKU
NA U BO BUQKU RUSH

N'ARABI HAXHI TASH
PO SHKON GJITHKUSH

DO ISH KOMUNISTA
DEMOKRAT TE RI

DITEN TESPIT N'DOR
NATEN PIN RAKI

THOJSHIN VEQ KOSOVA
NI HER ME U QLIRUE

E MERR VESH EVROPA
QYSH KEM ME PUNUE

E TASH NEPER HIJE
NEPER KAFEHONE

ME FITU PA DJERS
BURRAT PO BOJN PLANE

AAAAAAHHHHHHHHJJJJJJJJJJJJ
POI THOT PLAKA PLAKUT
MOS E SHTIN SIKLETIN

VEQ MERRE NJI THUPUR
EDHE RUJE VETIN

RUJE SA T MUJSH VETIN
MOS M'HARRO DHE MU

NUK NA DEL TAKATI
MO PER ME U FLIJU X2


Ky tekst u dërgua nga Sara   arsimdiber

Shaqir Cerrvadiku & Mahmut Ferati - OKB Mu Ka Ba Shpia
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "OKB Mu Ka Ba Shpia".
3. Video është e këngës "OKB Mu Ka Ba Shpia", por nuk këndohet nga Shaqir Cerrvadiku & Mahmut Ferati.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Shaqir Cërvadiku:


Komente 0