Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË
Live Video Kërko Video

Shaqir Cërvadiku - Vijn Vaporat  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Komente

1 🔥

31/01/2018

2018-01-31T18:52:17+00:00

Këngë e albumit:

"Buzeqesh"Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Vijn Vaporat" kënduar nga Shaqir Cërvadiku.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Shaqir Cërvadiku i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Granit Ismajli - Vijn Vaporat

Vin vaporat moj nane bregut t'detit
o dil e shini moj nanë asqerrt e mretit
o dil e shini moj nanë asqerrt e mretit

Gjysa kjajshin moj nane gjysa knojshin
o ka nji leter moj nane...n'vilajet qojshin
o ka nji leter moj nane...n'vilajet qojshin

Ka nji leter moj nane e leter te gjatë
o ka 7 vjet o moj nanë,na presin grate
o ka 7 vjet o moj nanë,na presin grate

Mos na pritshin moj nane per 7 vjete
o le ti marrin moj nane burrat pleqe
o le ti marrin moj nane burrat pleqe

Burrat pleq o moj nane pleq me mjekerr
o ishalla vjen o moj nan naj dever tjeter
o ishalla vjen o moj nan naj dever tjeter

Vjollca Buçaj - Vijn Vaporat

Vijne vaporat moj nane bregut te detit
O dil e shihi moj nane asqert e mbretit
O dil e shihi moj nane asqert e mbretit

Disa kjajshin moj nane disa knojshin
O ka nji leter moj nane vilajt e çojshin
Ani ka nji leter moj nane vilajt e çojshin

Ka nji leter moj nane çojne vilajte
O per shtat vjet o moj nane t'na presin grate
Ani per shtat vjet o moj nane t'na presin grate

Se mos pritshin moj nane per shtate vjete
O le t'na i marrin moj nane burrat pleq
Ani le t'na i marrin moj nane burrat pleq

Burrat pleq o moj nane e pleq te vjeter
O ndoshta vjen o moj nane naj dever tjeter
Ani ndoshta vjen o moj nane naj dever tjeter.
Më Shumë Këngë Nga Shaqir Cërvadiku:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet