A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Ëndrra dhe Shpresë

Sonte Kete Nate....

Sonte kete nate po pi me vetmine time,
Diku ulur ne cepin e tavolines se madhe,
Me veten time shpesh flas e rrefehem,
Po pi por jo me dolli, se nuk dua te dehem.

Mesnata ka hyre,dhe gotat nga e para,
Vetem une edhe shishja qe kame perpara,
Oren e murit nga larg nuk e dalloj mire!
Por drita po perthyet ,jashte sapo ka gdhir.

Po harboj me mendjen time te dehur,
Me deshirat e mija qe ne tru jan fshehur,
Sonte po pi,dhe nuk me ka mundur pija.
Por endrrat me munden,dhe deshirat e mija.

- poem written by Shaqir Nina


Choose star rating

Rating:  4 / Votes cast:  3

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019