A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Vitin e Ri

E Lam Vitin E Vjeter

E lam vitin e vjeter qe shpirtin na e gerryu,
Dhe syte me te shpejte i hodhem nga i riu,
Vitet po rrokullisen vec shpresat na mbeten,
Ne vorbullen e tyre shpesh e gjetem veten.

Me te shpejte iku viti,por te tjere na presin,
Kalojne midis neshe,dhe ne fund vdesin,
Ishte ndarje e dhimbshme,nuk e kishim ditur,
Na shkoi e gjithe jeta vitet duke pritur!

Presim e percjellim vite pa kusur,
E ata nje nga nje rrjeshtohen ne mur,
Vitet qe iken, plaken veten time
Ne mendje me mbeten vec data e kujtime...

- poem written by Shaqir Nina


Choose star rating

Rating:  4.7 / Votes cast:  93

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019