A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Erdha Tek Lemi I Vjeter

Tek lemi i vjeter u ktheva perseri,
Qendrova i heshtur ashtu ne vetmi,
Mu kujtuan vitet,qe s'munda ti harroja,
Mbi leme i zbathur ter gaz kur vrapoja

Tani qe jam kthyer ndjej akoma arome gruri,
Si dikur kur shihej thahej mbi kalldremin prej guri,
Sa shume e kisha pritur te vinte kjo dite,
Nga syte me rrodhen lot dhe,zemra mu trondit.

Lemin ne mes te fshatit nuk e harrova kurre!
Edhe pse u rrita dhe u bera burr,
Ky lem i vjeter gjithmon me falte gezime,
Mes duajve te grurit,femijeria ime.

- poem written by Shaqir Nina


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  7

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019