A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Ora Vjeter.....

Ora e vjeter e braktisur,
E lene diku ne harrese,
Edhe sot degjoj tik- takun,
Qe punon serbes serbes.

Ore e vjeter,kohe e vjeter,
E braktisur me rremuje,
Sot ka ngelur si relike,
Pa bere zhurrme e pa ber buje.

E shikoj sot i menduar,
Tek po rri ne nje cep,
Tek e shoh kujtimet shtohen,
Me sekonda me mati kohen.

Me kujtoi vegjeline,
Dhe tani qe jam i rritur,
Kame qendruar fare prane,
Oret radhe duke pritur!

Kur vonoja per ne shkolle,
Isha i vogel,nuk dija hile!
Thosha gjithmon te verteten,
Dhe kur ora s'kishte zile.

- poem written by Shaqir Nina


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  2

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019