Më mbaj mend (për 1 muaj)

Tema: Poezi Shprese


Mendjen E Lashe Atje...

Une ika,po mendjen atje e lashe,
ika ngarkuar me mallin e vjeter,
Kush per vec meje, them akush tjeter,
Nuk thuri e la keto vargje malli ne leter.

Digjem shuhem,kohes i kerkoj ndihme,
Mosha po me iken,e nuk ka me kthim,
I vetem fatlum me rrudhat e ballit,
Ngela perjete i varuar ne cengelin e mallit.

Mendjen e lashe atje, kot mundohem ta gjej,
Dhe nje pjese te shpirtit,qe tani e ndjej,
Tani s'qaj dot,s'qesh, e s'rroje e s'vdes,
Kerrusur nga vitet por me mall e shpres.

- Poezi nga Shaqir NinaZgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  20

Komente 0