Tema: Poezi Për Shoqërinë


Nen Driten E Henes...

Nen driten e henes,vallezojne shtojzevallet,
Ne skenen e gurte qe kane sajuar malet!
Bishat jane larguar,jane nderruar rolet,
Ketrat dhe drenuashat,jane spektatoret.

Qielli lart ndricon, valle hedhin yjet,
Bishat jane larguar, kane mare pyjet,
Sonte kjo nate egersirat i ka flakur,
Se ne cdo kohe,skenat kane pergjakur.

- Poezi nga Shaqir Nina{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0