Më mbaj mend (për 1 muaj)


Tema: Poezi Për Dashurinë e Humbur

Erdha Ika Perseri

Erdha,dhe ika perseri,
Ika ne kete nate me shi,
Se bashku me qiellin,
Derdhem lote sonte per ty.

Qavem per ty ne heshtje,
Lote me rrodhen mbi qerpik,
Zemerzeza sa me s'plasi
Kur me the s'te dua,ik.

Ne erresire thelle u struka,
Sa dhe trupi me ishte mpire,
Nuk i hapja dote qerpiket,
Lotet e mija kishin ngrire.

- poezi nga Shaqir Nina


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  8

Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet