A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Mërgimin

Vendlindja Ime

Vendlindja ime,larg teje mbeta ne mergim,
Keto vite per mua nuk kane qene te lehta,
Ti për mua je gjithçka,je e verteta,
Je gëzimi i jetës time ,je dielli e jeta.

Shpesh te shikoj ne enderrat e nates,
Ndjeje zhurmen e ujit tek "Peroi i Govates"
Ti je pjese e imja,qe me shton gezimin,
Por s'kame pse e fshehe,edhe hidhërimin.

Të kujtoj e theme c'fare ndodhe në kete jetë,
Njeriu largohet per ku?se e di as vete,
Kur je larg vendlindjes,malli te mund.
Zemra te coptuara, me vuajtje pa fund!

- poem written by Shaqir Nina


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  10

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019