Tema: Poezi Për Trishtim


Sa Do Te Doja

Mua do te me behej nder
qe ujin ta ktheja vere,
qe gjithe njerezit
ti shihja te dehur perhere.

Te thonin te verteten
ashtu sic kishin lere,
cdo gje do te ndryshonte
dhe jeta do kishte vlere.

Do zhdukej paraja
qe na ka futur ne halle,
kudo do te kishte
kenge edhe valle.

Sot te pish e te dehesh
sikur dhe bota te shembet,
dhe per disa caste
te harrosh problemet.

Te dehesh dhe te pish forte
nga hallet dhe jo per sporte,
dhe vera si me magji
botes do ti jepte vec lumturi.

- Poezi nga Shaqir Nina{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0