Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


Tema: Poezi Për Ëndrra dhe Shpresë

Kohë Mendimesh

Mendime të ngatërruara,si fije të padukshme,
Janë mpleksur në trurin tim,tashmë të lodhur,
Mendimet qëndrojnë në zgavren time me frikë,
Përplasen mes tyre e pastaj largohen me panik.

Kohë mendimesh që zvariten tej e tu,pa radhë,
Shtyen me njëra tjetrën e më gëricin, rrudhat në ballë,
Mendime që shkojnë e vijnë në trurin e ngarkuar,
Më shpunë sot shumë larg në kohën e harruar!

- poezi nga Shaqir Nina


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  9


Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet