A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Ëndrra dhe Shpresë

Kohë Mendimesh

Mendime të ngatërruara,si fije të padukshme,
Janë mpleksur në trurin tim,tashmë të lodhur,
Mendimet qëndrojnë në zgavren time me frikë,
Përplasen mes tyre e pastaj largohen me panik.

Kohë mendimesh që zvariten tej e tu,pa radhë,
Shtyen me njëra tjetrën e më gëricin, rrudhat në ballë,
Mendime që shkojnë e vijnë në trurin e ngarkuar,
Më shpunë sot shumë larg në kohën e harruar!

- poem written by Shaqir Nina


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  9

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019