A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Trishtim

Vetmitari

Netet i duken shum te gjata vetmitarit,
Nete malli ngarkuar qe qe vene e vijne,
Ku shpirti i lengon ne trupin e derdhur,
Vuan e tretet si gjethe e zverdhur!

Nete, sa shume nete erdhen e iken me revan,
Dhe pertej erresires se nates ai vetem qan,
Nete me lote te derdhur qe pikojne si shi,
E gjithe kjo bote e madhe e la ne vetmi!

Me vetmine ai flet,me te ngushellohet pak,
Zemra i digjet dhe shpeshe i mer flak!
Padrejtesi mendon! vetmija nuk ka kuptim,
At'here perse o njerez te ndyrre, me vini ne varrim!

- poezi nga Shaqir Nina


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  15

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019