A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Natyrën

Lisi I Vjeter

Lisi i vjeter u shemb e ra me gjemim,
Zogjte klithen vajtushem,e iken fluturim,
Stuhite dhe shtrengatat mbi te u versulen,
Deri sa nje dite,nga rrenjet e shkulen.

Lisi i vjeter me rrenjet shekullor,
Priti percolli pranvera,dhe dimera me debore,
Tani ne toke po dergjet,ne pritje per tu tretur,
Ai nuk ndjene dhimbje,shpirti i ka vdekur.

- poem written by Shaqir Nina


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  26

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019