Më mbaj mend (për 1 muaj)

Tema: Poezi Për Mërgimin


Mall

C’ka sot zemra ime?
Qe zjen si vullkan,
Jashte sapo ka zbardhur,
Drita nis e ndane!

Mengjesi ka ardhur,
Plot vese eshte livadhi,
Sot dot se kuptoj,
Pse me gericka malli!

Shikoj zogjte ne qiell,
Them, ku po ikin vall,
Dua tu bashkohem,
Se me djeg ky mall!

Zogjte me degjuan,
Afer me qendruan
Mi moren deshirat,
Dhe prap fluturuan.

- Poezi nga Shaqir NinaZgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  27

Komente 0