A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Mërgimin

Mall

C’ka sot zemra ime?
Qe zjen si vullkan,
Jashte sapo ka zbardhur,
Drita nis e ndane!

Mengjesi ka ardhur,
Plot vese eshte livadhi,
Sot dot se kuptoj,
Pse me gericka malli!

Shikoj zogjte ne qiell,
Them, ku po ikin vall,
Dua tu bashkohem,
Se me djeg ky mall!

Zogjte me degjuan,
Afer me qendruan
Mi moren deshirat,
Dhe prap fluturuan.

- poem written by Shaqir Nina


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  27

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019