Tema: Poezi Për Shoqërinë


Nje Fjale E Mire

Nje fjale e mire e asgje me shume,
E bene njeriun te ndihet fatlum,
Te jep shprese edhe pse eshte fjale,
Vendin ta bene fushe dhe pse eshte mal!

Mos i kurse fjalet ,se azgje nuk te kushton,
Vec fjale te mira,se e liga zemra copeton,
Nje fjale e mire te jep dashuri e shprese,
Mbahet mende perhere e asnjehere nuk vdes.

- Poezi nga Shaqir Nina{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0