A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Shoqerinë

Nje Fjale E Mire

Nje fjale e mire e asgje me shume,
E bene njeriun te ndihet fatlum,
Te jep shprese edhe pse eshte fjale,
Vendin ta bene fushe dhe pse eshte mal!

Mos i kurse fjalet ,se azgje nuk te kushton,
Vec fjale te mira,se e liga zemra copeton,
Nje fjale e mire te jep dashuri e shprese,
Mbahet mende perhere e asnjehere nuk vdes.

- poem written by Shaqir Nina


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  44

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019