Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË

Tema: Poezi Për Trishtim

Ngelem Gurbetlinje

Ne kerkim te fatit po endemi neper rruge,
Malli na eshte mbledhur na eshte bere shuk,
Qenka i veshtire gurbeti,na e mori rinine,
Si guri i "Sifizit"na ngeli per mbi shpine.

Na lodhi gurbeti,dhe syte na ka thare,
Udhetojme te vetem,perreth botes mbare,
Na mashtruan endrrat kur ishim te rinje,
Gjithe jetes tone ngelem gurbetlinje.

- poezi nga Shaqir Nina


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  41

Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet