A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Ishte Enderr Apo...

Ishte enderr apo vegim nje nate,
Gjumi me braktisi,dhe nata mu be e gjate,
Nga dritarja hapur vone ne kete ore,
Para sec mu shfaq nje meteor.

Me ndricoi dhomen tek ishte erresire,
Ne dukje me ngjau si drenushe me brire
Mu be sikur me tha,shiko tani me mire,
Veshtro horizontin,dhe shprehje nje deshire.

- poem written by Shaqir Nina


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  24

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019