Më mbaj mend (për 1 muaj)

Tema: Poezi Për Vjeshtën


Shi Vjeshtor

Erdhën varg rete e vjeshtes,
Shiu derdhet mbi qytet,
Pellgjet fryen,ujin derdhin
Bashke me lumin shkojne ne det.

O shi vjeshtor qe po bie,
Qe nga mbremja ne agim,
Pika pika pa u nxituar,
Melodi per shpirtin tim.

Me rrebesh a me stuhi
Me dredhi po te nxit vjeshta,
Tej dritares muzgu nxine,
Po jo une,qe thur keto rrjeshta.

Te buzqesh,dhe vargje shkruaj,
Ketej larg ne dhe te huaj,
Shiu sonte erdhi me nxitim,
Re ngarkuar nga vendi im.

- Poezi nga Shaqir Nina


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  50

0

Krijo Një Kartolinë

Të GjithaKomente mbi këtë krijim