A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Gjithmonë Dhuro Buzëqeshje

Gjithmonë dhuro buzëqeshje,
Dhe kur ke deshirë të qash me zë ,
Edhe pse me dhimbje në këtë botë idjote.
Buzëqeshja mbetet gjithmonë parajsa jote.

Buzëqeshja e sinqertë gjithmonë të gëzon,
Zemrën ta ngrohë dhe shpirtin ta ndriçion,
Buzëqesh edhe kur rënkon e vuan,
Që të plasin nga marazi,ato që stë duan!

- poem written by Shaqir Nina


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  5

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019