A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Natyrën

Nostalgjia E Borës

Drurët sa po shkundën gjethet e fundit,
Dëbora ka nisur, nuk di të ndalet,
Qyteti ka heshtur trishtueshëm,
As lumit nuk i ndihen valët.

Dallgët e dëborës më trondisin shpirtin,
Era që frynë nga malet,dëborën përplas,
Flokzat rrëshqasin mbi fytyrën time,
Unë menduar vë buzët në gaz.

Retë të ngarkuar në qiell shkojnë e vijnë,
Plot dëborë, që e hedhin suferinë,
Kujtimet më dërguan shumë vitë përpara,
Kur lozja mbi dëborë me çizmet e çara.

Boshllëk po ndjejë në fund të shpirtit,
Do të doja,ta ktheja atë kohë,
Por ajo ikën fluturimthi para syve të mijë,
Çudi sot per dëborën ndjeva nostalgji!

- poem written by Shaqir Nina


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  2

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019