A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Agimi Te Ne

Drita lakuriq,
dhe buzëndrra e vesëzuar,
e posadalur,
nga sygjumi i fundit
i parajsës natë.
E gjelbërta e pafundtë,
që zgjat qafët lartësive,
i puth qiejt një pas një...
dhe...
dhe zëri atëror
i Zotit që frymon:
herë si një zog,
herë si një lumë,
herë si një njeri,
e herë si një vegim...!

- poezi nga Shazim Mehmeti


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019