A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Syve Tu S'iu Përgjigja Kurrë...

Syve tu s'iu përgjigja kurrë,
e s'rreshtën të më shohin,
s'rreshtën të më urojnë.

Sytë e tu
mëngjes për mëngjes
i shoh.

Janë sy të larë
me limfë mëngjesesh,
me vesë ëndërrimi.

Ç'iu desh Universit,
t'm'i shpërfaqë
sytë më të bukur t'mëngjesit,
kur unë jam veç muzg,
veç muzg?!...

- poem written by Shazim Mehmeti


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  2

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019