A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Vlim

I kam ndigjue
shtërzimet e gjata t'natës,
n'çastet e fundit
t'shtatzanisë shenjte,
dhe kam qa.

I kam pa
edhe kambët e vogla t'mëngjesit,
n'lindjen e tij praptas,
dhe kam qa.

Kam vlue n'zemër -
lotë gjaku kam derdhë,
kur kam pa
si bahet dritë
mishi i territ...

- poezi nga Shazim Mehmeti


Nuk ka akoma asnjë votë


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019