Shefik Arifi Poezi
Shefik Arifi

Me Mua Shiu Nuk Të Lag

Një vajzë e veshur me të holla
Qëndroi pak dhe tutje shfryu
Mos rri në shi, eja ti Viola!
Me mua, jo, nuk të lag shiu.

Dikur studentë, ne flisnim shumë
Për shiun që vazhdonte gjatë
Eja ti, Viola, eja tek unë!
Me mua shiu nuk të lag.

- Poezi nga Shefik Arifi


- U dërgua nga Shefik -


{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 2