Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Me Mua Shiu Nuk Të Lag

Një vajzë e veshur me të holla
Qëndroi pak dhe tutje shfryu
Mos rri në shi, eja ti Viola!
Me mua, jo, nuk të lag shiu.

Dikur studentë, ne flisnim shumë
Për shiun që vazhdonte gjatë
Eja ti, Viola, eja tek unë!
Me mua shiu nuk të lag.

- poezi nga Shefik Arifi


- Poezia u dërgua nga Shefik -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  486

Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet