Shefik Arifi Poezi
Shefik Arifi

Ti Qesh Me Ëndje

S'të tregova ëndrrën atë ditë
Se do jeshë lule brenda prillit
Në syrin tim të bëje dritë
Të bëje dritë përpara syrit.

Të qeshurat tona janë po aty
Ato,të ëmblat që shkon në mendje
Paçka se ty edhe tani
Me mua je dhe qesh me ëndje.

- Poezi nga Shefik Arifi


- U dërgua nga Shefik -


{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0