Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Erdhe Si Gjysmë E Hënës

Të thashë, se vetmia të vret
Kur u njohëm atë të hënë
Po ti erdhe dhe me shpejt
Se rrugën s'e kishe të zënë.

Më erdhe në rrugën e zemrës
Se ajo s'është rrugë e kotë
Më erdhe si gjysma e Hënës
Për t'u bërë Hënë e plotë.

- poezi nga Shefik Arifi


- Poezia u dërgua nga Shefik -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  268

Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet