Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Lëvdata Të Bën Me Krahe

Te parku e ndali vajzën një grua,
E pyeta:" Ç'pati bijë, ç'deshi?
M'i tha ca fjalë të mira mua,
Më ledhatoi dhe më buzëqeshi.

Me dikë ajo ngjasonte,
Dhe në shpirt e kish dashurinë.
Vajzën e bëri të fluturonte,
Ndjenja të bukura në zemër i mbinë.

- poezi nga Shefik Arifi


- Poezia u dërgua nga Shefik -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  400

Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet