Shefik Arifi Poezi
Shefik Arifi

Lëvdata Të Bën Me Krahe

Te parku e ndali vajzën një grua,
E pyeta:" Ç'pati bijë, ç'deshi?
M'i tha ca fjalë të mira mua,
Më ledhatoi dhe më buzëqeshi.

Me dikë ajo ngjasonte,
Dhe në shpirt e kish dashurinë.
Vajzën e bëri të fluturonte,
Ndjenja të bukura në zemër i mbinë.

- Poezi nga Shefik Arifi


- U dërgua nga Shefik -


{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0