Shefik Arifi Poezi
Shefik Arifi

Tema: Poezi Për Pranverën


Si Lule E Prillit

Ti je si lule e prillit
Që vjen dhe çel tek unë
Më vjen lehtë në dritë të syrit
Dhe të bësh dritë më shumë.

Zemra ime i shton rrahjet
Sa herë që ti më afrohesh
Në shpirtin tim të zë gjumi
Këtu rri edhe kur zgjohesh.

- Poezi nga Shefik Arifi


- U dërgua nga Shefik -


{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0