Shefik Arifi Poezi
Shefik Arifi

Pyes Veten...

Pyes veten gjithnjë
Po sot, unë ku gabova?
Veprimet i kujtoj një nga një
Mbase pa menduar fola.

Dhe i them vetes çdo agim
Dhe qortoj veten ngahera
Sepse jeta s'ka kuptim
Pa buzeqeshje të paprera.

Tjetër herë do të nxjerrë mjaltë
Nga shpirti im i ngrohtë
Se s'qëndroj dot në baltë
Në baltë, s'qëndroj dot.

- Poezi nga Shefik Arifi


- U dërgua nga Shefik -


{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0