Më mbaj mend (për 1 muaj)

Pyes Veten...

Pyes veten gjithnjë
Po sot, unë ku gabova?
Veprimet i kujtoj një nga një
Mbase pa menduar fola.

Dhe i them vetes çdo agim
Dhe qortoj veten ngahera
Sepse jeta s'ka kuptim
Pa buzeqeshje të paprera.

Tjetër herë do të nxjerrë mjaltë
Nga shpirti im i ngrohtë
Se s'qëndroj dot në baltë
Në baltë, s'qëndroj dot.

- poezi nga Shefik Arifi


- Poezia u dërgua nga Shefik -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  190

Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet