A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Per Nënën

Amaneti I Nënës

Bir i mamit, more bir!
Sot po nisesh për udhëtim.
Si shumë hapin e ke shtrirë,
Uroj të mos jetë rrugë pa kthim!

Aq larg, bir, ku po shkon?
Jeta është si luftë, e di?
Për bukën e gojës fort punon,
Uroj të mos ngelesh pa shtëpi!

Puno fort,bir, e me nder,
Të mirën mos e përbuz kurrë!
Paraja vetëm me djersë ka vlerë,
Mirësinë mos e qëllo me gurë.

Mbase bëhet edhe këtu më mirë,
Se largimi yt sa shumë më vret.
Dora ime do rrijë shtrirë,
Zemra ime po të pret.

- poem written by Shefik Arifi


- Submitted by Shefik -

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  238

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019