Shefik Arifi Poezi
Shefik Arifi

Tema: Poezi Për Nënën


Vërejtjet E Nënës

Në jetë, më kanë bërë shumë vërejtje
Të brishta, të ftohta, si diell që s'ngroh
Vërejtjet e nënës ishin krejt ndryshe
S'më hiqeshin nga mendja për asnjë kohë.

Qysh i vogël dhe kur u bëra burrë
Më pëlqente vërejtja më shumë se lëvdata
Vërejtjeve të nënës s'u ikën koha kurrë
Nga të gjitha vërejtjet, më e sakta.

- Poezi nga Shefik Arifi


- U dërgua nga Shefik -


{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0