Shefik Arifi Poezi
Shefik Arifi

Tema: Poezi Për Pranverën


Pres Pranverën

Iku kokëulur dhe ky dimër, si ngahera
Ndërsa në shpirt kemi ftohtë
A ka stinë më t'mirë se pranvera?
Stinë më t'mirë, kush më thotë?

Kam dalë dhe buzëqesh si nuse,
Dhe këngën shtruar nis një zog
Ca gonxhe s'çelin pak më tutje
Se pranvera s'është e plotë.

- Poezi nga Shefik Arifi


- U dërgua nga Shefik -


{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0