Shefik Arifi Poezi
Shefik Arifi

Yjet Me Duar I Mblodha

S'më vjen keq që në mal dola
Këtu ku era më merr osh
Yje, një nga një i mblodha
Dhe e lashë qiellin bosh.

Mund të thonë që malin s'e dua,
Thonë të ulem pak më poshtë,
Ç'është kjo që ndodh me mua
Për të lënë qiellin bosh?

- Poezi nga Shefik Arifi


- U dërgua nga Shefik -


{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0