Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Sytë E Tu

S'e harroj kurrë atë mbrëmje
Atë natë, që me nxitim u ndamë
Sytë e kaltër t'i shihja me ëndje
Me ëndje t'i shihja, moj Anë.

Shikimet e tua, në syrin tim mbinë
E shikimet e mia tek syri yt ranë
Dhe si borë e dhjetorit, s'u ngrinë
Por mbetën të ndezura, moj Anë.

- poezi nga Shefik Arifi


- Poezia u dërgua nga Shefik -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  186


Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet