Më mbaj mend (për 1 muaj)

Në Sytë E Mi

Me atë që desha dhe më donte
S'u morëm pas letrave shumë
Jo, prandaj ditën e shkurtonte
Të vinte më shpejt tek unë.

Dhe s'e theu asnjëherë shtatin
E vështrimin s'ma ndau përkarshi
Se ajo prandaj e shtonte hapin
Ta zinte gjumi në sytë e mi.

- poezi nga Shefik Arifi


- Poezia u dërgua nga Shefik -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  80

Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet